sk  |  en
Nedeľa | 20.10.2019, 23:27 | meniny: Vendelín; zajtra: Uršuľa
  • | Stredoeurópsky deň stromov

    Deň stromov sa oslavuje od roku 1872. Slovensko patrí medzi najlesnatejšie krajiny v Európe a pýši sa tak až 41-% zalesnenosťou. Cieľom tohto dňa je podporiť záujem verejnosti o lesnícku problematiku, sprostredkovať jej históriu i súčasnosť, poslanie, význam a nenahraditeľnosť. Zámerom je, aby si ľudia uvedomili estetickú, psychologickú a hospodársku hodnotu stromov a podporili tak tento deň zasadením nového.

  • | Svetový deň osteoporózy

    Svetový deň osteoporózy sa pripomína od roku 1997 a je podporovaný WHO a Medzinárodnou nadáciou osteoporózy (IOF). Osteoporóza je ochorenie, pri ktorom dochádza k rednutiu kostí. Kosti sa tak stávajú krehkejšími a náchylnejšími na zlomeniny. Tento deň je príležitosťou na informovanie a vzdelávanie verejnosti o osteoporóze, jej prevencii a o úlohe vápnika a vitamínu D a ich odporúčaných denných dávkach.

doplňte alebo opravte informácie

Jozef Uhrík ()

bývalý predseda predstavenstva Volkswagen Slovakia, a.s.

Kategória: manažéri

*

Slovensko

0

domovský štát Slovensko

pohlavie muž

 

všeobecné informácie

Vzdelanie

Strojnícka fakulta SVŠT, Bratislava

Životopis

Inžinier Jozef Uhrík vyštudoval Strojnícku fakultu SVŠT v Bratislave, kde neskôr absolvoval aj externú ašpirantúru. Začínal ako technický projektant v roku 196, neskôr bol vedúcim výroby a technickým námestníkom v ZŤS Dubnica nad Váhom. Od roku 1973 prešiel do združenia ZŤS v Martine, pričom v rokoch 1986 - 1989 riadil spoloenosť z pozície generálneho riaditeľa. V rokoch 1989 - 1990 pôsobil ako prvý námestník federálneho ministra hutníctva, strojárstva a elektrotechniky. Nasledujúce dva roky bol splnomocnencom vlády SR pre rozvoj automobilového priemyslu a konverziu zbrojárskeho priemyslu. Po príchode Volkswagenu na Slovensko v roku 1991 bol hovorcom jeho predstavenstva a zároveň obchodno-ekonomickým riaditeľom. Predstavenstvo spoločnosti Volkswagen Slovakia viedol od konca novembra 2002 do konca apríla 2005. Je tiež prezidentom Združenia automobilového priemyslu SR a Zväzu priemyslu SR, viceprezidentom Republikovej únie zamestnávateľov a členom Predstavenstva SOPK. Ocenenia: 2007 Ocenenie za celoživotný prínos pri presadzovaní myšlienok kvality a budovaní systémov manažérstva kvality v SR. Jozef Uhrík bol ocenený za špičkové manažérske schopnosti v rôznych funkciách podnikov vrátane automobilky Volkswagen v Bratislave ako aj pri práci v orgánoch ústrednej štátnej správy.
posledná aktualizácia 11.05.2016

  Mapa

kontaktujte nás

tip na osobnost