sk  |  en
Piatok | 24.01.2020, 18:38 | meniny: Timotej; zajtra: Gejza
  • | Deň komplimentov

    Vznikol v roku 1998 na základe iniciatívy Američaniek Kathy Chamberlin z Hopkintonu v štáte New Hampshire a Debby Hoffman z Concordu v New Hampshire. V tento deň by mal každý vyjadriť kompliment aspoň piatim ľuďom, a tak vyzdvihnúť to, čo na osobe oceňuje.

  • | Sviatok sv. František Saleský

    Svätý František Saleský, vyhlásený za svätého v roku 1665, za učiteľa Cirkvi v roku 1871, za patróna tlače a žurnalistov v roku 1923.Na jeho sviatok pápež vydáva posolstvo k Svetového dňu spoločenských komunikačných prostriedkov, ktorý sa slávi na Siedmu veľkonočnú nedeľu.

doplňte alebo opravte informácie

Jozef Uhrík ()

bývalý predseda predstavenstva Volkswagen Slovakia, a.s.

Kategória: manažéri

*

Slovensko

0

domovský štát Slovensko

pohlavie muž

 

všeobecné informácie

Vzdelanie

Strojnícka fakulta SVŠT, Bratislava

Životopis

Inžinier Jozef Uhrík vyštudoval Strojnícku fakultu SVŠT v Bratislave, kde neskôr absolvoval aj externú ašpirantúru. Začínal ako technický projektant v roku 196, neskôr bol vedúcim výroby a technickým námestníkom v ZŤS Dubnica nad Váhom. Od roku 1973 prešiel do združenia ZŤS v Martine, pričom v rokoch 1986 - 1989 riadil spoloenosť z pozície generálneho riaditeľa. V rokoch 1989 - 1990 pôsobil ako prvý námestník federálneho ministra hutníctva, strojárstva a elektrotechniky. Nasledujúce dva roky bol splnomocnencom vlády SR pre rozvoj automobilového priemyslu a konverziu zbrojárskeho priemyslu. Po príchode Volkswagenu na Slovensko v roku 1991 bol hovorcom jeho predstavenstva a zároveň obchodno-ekonomickým riaditeľom. Predstavenstvo spoločnosti Volkswagen Slovakia viedol od konca novembra 2002 do konca apríla 2005. Je tiež prezidentom Združenia automobilového priemyslu SR a Zväzu priemyslu SR, viceprezidentom Republikovej únie zamestnávateľov a členom Predstavenstva SOPK. Ocenenia: 2007 Ocenenie za celoživotný prínos pri presadzovaní myšlienok kvality a budovaní systémov manažérstva kvality v SR. Jozef Uhrík bol ocenený za špičkové manažérske schopnosti v rôznych funkciách podnikov vrátane automobilky Volkswagen v Bratislave ako aj pri práci v orgánoch ústrednej štátnej správy.
posledná aktualizácia 11.05.2016

  Mapa

kontaktujte nás

tip na osobnost