sk  |  en
Štvrtok | 21.11.2019, 02:18 | meniny: Elvíra; zajtra: Cecília
  • | Deň filozofie

    Svetový deň filozofie oslavuje význam a dôležitosť filozofie od roku 2005 a je podporovaný organizáciou UNESCO. Deň vytvára priestor a príležitosť pre ľudí, aby otvorene zdieľali svoje myšlienky, diskutovali ich, prezentovali nové nápady a inšpirácie. Cieľom je šírenie filozofického bohatstva a podpora výmeny názorov a postojov.

  • | Svetový deň televízie

    V tento deň si od roku 1996 pripomíname Svetový deň televízie (World Television Day). Oslavujeme ho na počesť prvého Svetového televízneho fóra pri OSN, ktoré sa uskutočnilo práve v tento deň. Úlohou sviatku je podporovať výmenu televíznych programov zameraných na propagáciu mieru, bezpečnosti, ekonomického a sociálneho rozvoja a na podporu kultúrnych výmien.

  • | World Hello Day

    Svetový deň pozdravov sa oslavuje od roku 1973. Tento deň vznikol ako reakcia na vojnu medzi Izraelom a Egyptom a poukazuje na význam osobnej komunikácie pre zachovanie mieru, ktorý je dôležitý v rámci domova, komunity, národa a celom svete.

doplňte alebo opravte informácie

Katarína Hasprová ( 47 r.)

speváčka

Kategória: hudba

* 10.09.1972 Slovensko, Bratislava

Slovensko

0

domovský štát Slovensko

pohlavie žena

znamenie panna

čínske znamenie potkan

jubileum od narodenia 47 r.

 

všeobecné informácie

Životopis

Katarína Hasprová sa narodila 10.9.1972 v Bratislave v rodine divadelného a filmového režiséra Pavla Haspru a herečky Soni Valentovej. Už počas štúdia účinkovala v muzikáli A.L.Webbera a T.Ricea "Jozef a jeho zázračný farebný plášť" v divadle Nová scéna v Bratislave, kde pod réžijným vedením J.Bednárika stvárnila hlavnú ženskú rolu rozprávačky.Účinkovala v muzikáloch ako: "Kráľ Dávid" (hlavná úloha kráľovny Betsabé), "Pomáda" (úloha Rizzo), "Cigáni idú do neba" (hlavná úloha cigánky Rady), aj v slávnej Bernsteinovej "Omši", premiérovanej na nádvorí Pražského hradu. Katarína má počas svojej doterajšej kariéry za sebou účinkovanie na mnohých prestížnych akciách, TV prenosoch, účinkovanie na mnohých CD projektoch svojich kolegov ako hosť, ako aj vďaka svojmu talentu a neprehliadnuteľnému ženskému šarmu viac než 30 titulných stránok renomovaných časopisov

 

vzdelanie a pôsobenie

-
Janáčkova akadémia múzických umení v Brne (odbor muzikál)
Po absolvovaní akadémie odišla do Prahy, kde stvárnila dvojrolu kňažny Adriany a Sandry v známom muzikáli
otom prišla úloha portoričanky Anity v klasickom muzikáli
1997
víťazstvom na medzinárodnom festivale populárnej piesne Bratislavská lýra odštartovala svoju sólovú spevácku kariéru. Okrem Zlatej lýry získala s piesňou J.Lehotského a K.Peteraja
1998
Na základe tohto víťazstva reprezentovala Slovensko v roku na prestížnej súťaži Eurovízie
1999
vyšiel jej prvý sólový album pod jednoduchým názvom
2001
začala spolupracovať s autorom a producentom Vašom Patejdlom na novom CD
2002
vydáva v poradí druhý sólový albumu s názvom

 

tvorba

ALBUMY:
2002 Chvíľu so mnou leť
1999 Katarína Hasprová

 

Ocenenia:

Slávik

2001, Bronzový slávik - speváčka roka
1997
Cena novinárov za pieseň Jedno zbohom
1997
Zlatá lýra
2001
Bronzový slávik

 

galéria

 

video

posledná aktualizácia 20.10.2015

  Mapa

kontaktujte nás

tip na osobnost