sk  |  en
Nedeľa | 29.01.2023, 09:51 | meniny: Gašpar; zajtra: Ema

doplňte alebo opravte informácie

Ladislav Ďurkovič ()

občiansky aktivista, redaktor

Kategória: tretí sektor

*

Slovensko

0

domovský štát Slovensko

pohlavie muž

Životopis

Ladislav Ďurkovič je verejnosti známy hlavne z občianskych organizácií. Založil Slobodu zvierat a ako jej šéf pracoval osem rokov. Nasledujúcich šesť rokov sa zúčastňoval na aktivitách iniciatívy s názvom Ľudia proti rasizmu, ktorú v roku 1997 pomáhal založiť. Bol členom Grémia tretieho sektora, rôznych poradných orgánov a komisií ministerstiev.
Rovnako dobrovoľne pracoval pre združenie Ži a nechaj žiť zamerané na životné prostredie. Tiež sa aktivizoval v dekriminalizačnom hnutí Slobodná voľba a spolupracoval na feministickej akcii Noc čarodejníc. Roky sa každý týždeň zúčastňoval rozdávania jedla na uliciach a úspešnej kampane za zrušenie základnej vojenskej služby.
Je známy tým, že začal otvorene hovoriť o rasizme a snaží sa odbúravať predsudky spoločnosti voči Rómom, černochom, homosexuálom, ženám.
Organizoval množstvo kultúrnych podujatí a koncertov. Za svoje úspechy dostal viacero ocenení doma aj v zahraničí.
Viac ako 16 rokov je vegetariánom. Má dve deti - dcéru Lunku (2001) a syna Nimaia (2005), no stále je slobodný. Je rodený Košičan, už viac ako desať rokov je jeho druhým domovom Bratislava. Je označovaný za ultraliberála, ale nie je členom žiadnej politickej strany. Je presvedčený antifašista a antikomunista. Hovorí anglicky a španielsky.
zdroj: Ľudia proti rasizmu

  Mapa

kontaktujte nás

tip na osobnost