sk  |  en
Štvrtok | 18.07.2019, 23:28 | meniny: Kamila; zajtra: Dušana

doplňte alebo opravte informácie

Lea Fekete ( 57 r.)

slovenská výtvarníčka a módna návrhárka

Kategória:

* 29.08.1961 Slovensko, Bratislava

Slovensko

0

domovský štát Slovensko

pohlavie muž

znamenie panna

čínske znamenie byvol

jubileum od narodenia 57 r.

Vzdelanie

1976 – 1980 gymnázium, Bratislava
1983 – 1989 Stavebná fakulta Slovenskej vysokej školy technickej, Bratislava

Životopis

Bratislavská rodáčka pôvodne vyštudovala stavebnú fakultu. Ako módna výtvarníčka a návrhárka sa predstavila koncom 80. rokov. Spolupráca s Danielom Brunovským a Adou Krnáčovou vyústila do založenia tvorivého zoskupenia SET '88.
Od roku 1990 pravidelne vystavuje svoje práce a zúčastňuje sa na módnych prehliadkach doma aj v zahraničí, predovšetkým v Českej republike, kde je stálou členkou Módnej akadémie.
Dvakrát sa stala dizajnérom medzinárodnej súťaže Elite Model Look, obliekala slovenské miss, vyhrala súťaž módnych dizajnérov STYL Brno 1997.
V rokoch 1995 – 1998 pôsobila ako externý asistent na VŠVU v Bratislave a v roku 1998 si otvorila vlastnú galériu, ktorá nesie jej meno.
Lea Fekete spolupracovala aj so značkou Avon, pre ktorú vytvorila exkluzívnu kolekciu. Od roku 1998 navrhuje aj interiérový textil dizajn a dekorácie. V tvorbe táto úspešná módna návrhárka nemá vymedzené hranice. Pohybuje sa rovnako dobre v interiérových dekoratívnych prvkoch, módnych kreáciách, ale vyskúšala si už aj filmový kostým, najmä v spolupráci s režisérkou Evou Borušovičovou, keď obliekala hercov vo filmoch Modré z neba a Vadí nevadí. Je tiež autorkou kostýmov pre predstavenie 8 žien na Novej scéne, balet Prianie Slovenského národného divadla, či Salome štátnej opery Banská Bystrica.
Počas svojej profesijnej kariéry usporiadala niekoľko samostatných spoločenských prezentácií v Bratislave, Prahe, Brne, či vo Viedni. V roku 2002 sa zúčastnila medzinárodného veľtrhu Karstruhe v Monaku, v roku 1993 to bolo Igedo Düseldorf, v rokoch 1995 – 1998 Cooperation with the Academy of Fine Arts & Design, v roku 1996 Costume designer for the Set of the Movie Blue from the Sky.
Je vydatá, s manželom Ivanom vychováva syna Mareka a dcéru Terezu.

umenie, šport
zdroj: www.gallery.sk

  Mapa

kontaktujte nás

tip na osobnost