sk  |  en
Streda | 28.09.2022, 12:24 | meniny: Václav; zajtra: Michal, Michaela
  • | Medzinárodný deň za právo vedieť

    Medzinárodný deň za právo vedieť je podporovaný medzinárodnou sieťou organizácií a jednotlivcov FOIA (Freedom of Information Advocates Network) od roku 2002. Tento deň bol zriadený pri príležitosti založenia FOIA v bulharskej Sofii. Hlavným cieľom je zvýšenie povedomia a obhajovanie práva na slobodný a spravodlivý prístup k informáciám.

  • | Svetový deň besnoty

    prvýkrát sa pripomínal 8. 9. 2007

doplňte alebo opravte informácie

Mgr. Lenka Mayerová ( 46 r.)

novinárka, riaditeľka vydavateľstva Mayer media

Kategória: médiá, novinári, manažéri

* 02.09.1976 Slovensko, Brezno

Slovensko

0

domovský štát Slovensko

pohlavie žena

znamenie panna

čínske znamenie drak

jubileum od narodenia 46 r.

 

všeobecné informácie

Životopis

V roku 1996 skončila päťročné štúdium na Hotelovej akadémii v Brezne odbor hotelový manažment. Po ukončení štúdia pracovala ako redaktorka regionálneho týždenníka Priekopník v Banskej Bystrici.

V roku 1997 bola moderátorkou a redaktorkou Mestskej televízie v Brezne, neskôr sa stala redaktorkou regionálneho štúdia Slovenskej televízie v Banskej Bystrici.

V decembri 1997 nastúpila do redakcie spravodajstva Slovenskej televízie v Bratislave, kde pôsobila ako redaktorka a parlamentná spravodajkyňa. V STV pôsobila do januára 1999, keď bola z politických dôvodov novým vedením prinútená odísť.

V januári toho istého roka nastúpila na post zástupkyne šéfredaktora týždenníka Extra. Zástupkyňou šéfredaktora dvojtýždenníka, neskôr mesačníka Extra plus sa stala v septembri 2000. V roku 2004 ukončila štúdium publicistiky na Fakulte humanitných vied Univerzity Mateja Bela v Banskej Bytrici. V roku 2007 absolvovala štúdium masmediálnej komunikácie na Univerzite Sv. Cyrila a Metoda v Trnave. V auguste 2014 sa stala riaditeľkou vydavateľstva Mayer media.

 

vzdelanie a pôsobenie

1991 - 1996
Hotelová akadémia v Brezne (odbor hotelový manažment)
- 2004
Fakulta humanitných vied Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici (štúdium publicistiky)
- 2007
Univerzita Sv. Cyrila a Metoda v Trnave (štúdium masmediálnej komunikácie)

 

Ocenenia:

V decembri 2014 ako vydavateľka mesačníka Extra plus získala výročnú cenu Slovenskej asociácie novinárov za publicistickú a žurnalistickú činnosť.

 

galéria

posledná aktualizácia 14.12.2019

  Mapa

kontaktujte nás

tip na osobnost