sk  |  en
Sobota | 07.12.2019, 18:19 | meniny: Ambróz; zajtra: Marína
  • | Medzinárodný deň civilnej leteckej prepravy – ICAO

    Tento deň bol v roku 1996 vyhlásený Medzinárodnou organizáciou civilného letectva (ICAO) za Medzinárodný deň civilnej leteckej prepravy (International Day of civil air traffic). Bol vyhlásený na počesť podpísania Dohovoru o medzinárodnom civilnom letectve, ktorým založili ICAO.

doplňte alebo opravte informácie

Ľubomír Moravčík ()

futbalista, držiteľ ocenenia Futbalista desaťročia, stredopoliar

Kategória: kolektívne

*

Slovensko

0

domovský štát Slovensko

pohlavie muž

Životopis

Ľubomír Moravčík začal svoju kariéru v Nitre. Tu si vybojoval miesto v česko-slovenskej reprezentácii a predstavil sa aj na MS 1990 v Taliansku. Neskôr dlhé roky pôsobil vo Francúzsku v tímoch St. Etienne a Bastia. Odtiaľ zamieril do Duisburgu. V roku 1998 si ho tréner Celtiku Glasgow Vengloš vyžiadal a Ľubomír Moravčík prestupil do škótskeho klubu.

V drese katolíckeho klubu dosiahol Slovák najväčšie úspechy, keď svojimi výkonmi pomohol Celtiku k dvom ligovým titulom i viacerým pohárovým triumfom. Na konci kariéry opäť vypočul želanie Vengloša, kormidelníka japonskej Ičihary a podpísal s tímom polročný kontrakt. V dôsledku zranenia členka však nastúpil iba v troch ligových dueloch a napokon sa rozhodol ukončiť kariéru, po 19 rokoch pôsobenia na futbalovej scéne.
Po skončení kariery bol jednu sezónu prezidentom futbalového klubu MŠK Ružomberok.

Ocenenia

2001, 1992 futbalista roka

Zdroj: Český a slovenský svet
zdroj: Foto: internet

  Mapa

kontaktujte nás

tip na osobnost