sk  |  en
Streda | 17.07.2019, 18:59 | meniny: Bohuslav; zajtra: Kamila
  • | Výročie deklarácie o zvrchovanosti SR - pamätný deň

    Deň 17. júl 1992 sa stal významným dňom v novodobých dejinách Slovenska. Prijatie Deklarácie o Zvrchovanosti SR, ako významný krok k naplneniu sebaurčenia slovenského národa, si každý rok pripomíname zapálením vatier. Prvá Vatra zvrchovanosti bola zapálená na Kremnických baniach. Odvtedy uplynulo 15 rokov, a dnes sa môže s istotou povedať, že to bol významný štátnický krok, ktorý viedok k vzniku vlastného štátu – Slovenskej republiky.

doplňte alebo opravte informácie

Lucia Šoralová ( 42 r.)

speváčka, muzikálová herečka

Kategória: hudba, divadlo, film a TV

* 09.01.1977 Slovensko, Bratislava

Slovensko

0

domovský štát Slovensko

pohlavie žena

znamenie kozorožec

čínske znamenie had

jubileum od narodenia 42 r.

 

všeobecné informácie

Životopis

Rodená Bratislavčanka bola už počas základnej školy členkou Detského divadelného štúdia pri PKO. Neskôr pôsobila v divadelnom súbore Ludus. Na strednej škole sa prihlásila do školského folklórneho súboru Polienko a o tri roky neskôr ju prijali do Lúčnice, kde získala prvé profesionálne pódiové skúsenosti.

 

vzdelanie a pôsobenie

-
Konzervatórium J. Ježka v Prahe (u pani prof. Novákovej)
1996
Lucia uspela na konkurze do českej verzie muzikálu Vlasy a odišla do Prahy.
1999
účinkovať v predstavení Sladce a moudře aneb Písničkový kotel Mikiho Jelínka, ktoré uvádzalo pražské divadlo Rokoko v réžii Ondřeja Pavelku.
1998
Bratislavská lýra, súťažila s piesňou Skús žiť s náhodou, na text J. Urbana.
Neskôr sa zhostila viacerých hlavných úloh v muzikáloch, ktoré sa uvádzali aj na Slovensku / Dracula, Krysař, Hamlet, a tak sa opäť presťahovala do Bratislavy a začala spolupracovať s Jarom Filipom a Zbyňom Džadoňom. Vznikol prvý singel, ktorý obsahoval dve piesne Alma mater a Jesenná. V tom čase už začínala koncertovať po kluboch čiastočne s vlastným,ale aj prevzatým repertoárom.
16.12.2000
ju oslovili „Eláni“ a ona sa stala ich hosťom na 2. Londýnskom koncerte a o rok neskôr aj na ich česko-slovenskom turné. V tejto dobe sa už hral singel Dievčatko, ktorý bol aj na jej prvom albume Zblízka. Tento album sa krstil 10.10.2002 a autorsky sa na ňom podieľala aj sama Lucia. Dvoma piesňami prispela jej mladšia sestra Tereza a ďalšími autormi sú Jaro Filip, Zbyňo Džadoň, Mária Džurdženíková, Jana Kozáková, Peter Dobrík a Juraj Kupec. Časť piesní produkoval Oskar Rózsa a jedna z nich, Strach , bola druhým singlom albumu a štúdio Oreo a Martin Hudák k nej natočili videoklip.
od roku 2001
bola Lucia každý rok nominovaná na Grand Prix Radio a po vydaní prvého albumu bola tiež nominovaná na Aurela za ženský spevácky výkon za rok 2002. V tomto roku stvárnila v pražskom divadle TaFantastika Johanku z Arku v rovnomennom muzikáli Ondřeja Soukupa a Gabriely Osvaldovej v réžii Jozefa Bednárika, kde sa alternovala s Luckou Bílou a Bárou Basikovou. Neskôr účinkovala v projekte Rockquiem, ktorý sa hral v Obecním domě v Prahe a nedávno nadviazala na spoluprácu s Landovcami muzikálom Tajemství, kde stvárňuje rolu Anežky.
9.12.2014
si Lucia zahrala v premiérovom obsadení muzikálu Miss Saigon rolu vietnamského dievčaťa Kim a vrátila sa tak do divadla Goja music hall (pôvodne divadlo Pyramida), kde začínala s muzikálom Vlasy.
Po roku a pol príprav vychádza u Warner music Luciin druhý album Púšť v produkcii Ondřeja Soukupa a Oskara Rózsu natočený v štúdiu Evoox v Prahe. Autorsky sa na ňom podieľali opäť Lucia so sestrou Terezou , ale aj Vlado Krausz, Láďa Faktor, Ondřej Soukup, Arash, Robert Uhlman, Gabriel Sopena a Juan Mari Montes. Na albume je aj duet so švédsko-iránskym spevákom Arashom. Spolu s hudobníkmi Omarom Khaouajom a Camilom Callerom Lucia pravidelne vystupuje v pražskom klube Ultramarín, kde bol album 31.5.2005 aj pokrstený.

 

tvorba

HERECKÁ TVORBA:

TAJEMSTVÍ - muzikál
MISS SAIGON - muzikál
ROCKQUIEM - muzikál
JOHANKA Z ARKU - muzikál
HAMLET - muzikál
KRYSAŘ - muzikál
DRACULA - muzikál
SLADCE A MOUDŘE - divadlo ROKOKO
VLASY - muzikál

ALBUMY:

2005 - Púšť
2002 - Zblízka

 

ostatné informácie

bola už počas základnej školy členkou Detského divadelného štúdia pri PKO.
Neskôr pôsobila v divadelnom súbore Ludus.

 

galéria

 

video

zdroj: www.luciasoralova.sk
posledná aktualizácia 10.09.2015

  Mapa

kontaktujte nás

tip na osobnost