sk  |  en
Pondelok | 26.09.2022, 05:32 | meniny: Edita; zajtra: Cyprián
  • | Európsky deň jazykov

    Európsky deň jazykov bol vyhlásený v roku 2001 a je organizovaný Radou Európy a Európskou komisiou. Deň je oslavou jazykovej rôznorodosti členských krajín, ktoré tvoria súčasť bohatého kultúrneho dedičstva a tradícií. Cieľom je tiež podpora občanov k učeniu nových jazykov, vďaka ktorým si zvyšujú svoje šance na štúdium, prácu a lepší život v rámci EÚ.

doplňte alebo opravte informácie

Marián Leško ()

komentátor a politický analytik, publicista a glosátor

Kategória: novinári

*

Slovensko

0

domovský štát Slovensko

pohlavie muž

Vzdelanie

vyštudoval odbor filozofia a história

Životopis

Po skončení štúdia niekoľko rokov bol vysokoškolským učiteľom, potom pracoval ako redaktor týždenníka Nové slovo. Od roku 1993 pôsobil v denníku Pravda. Stal jeho šéfredaktorom a túto funkciu zastával štyri týždne.

Od 1. apríla 1996 je komentátorom SME. Odvtedy až do ukončenia vysielania na Slovensku bol tiež spolupracovníkom Rádia Slobodná Európa, v ktorom mával pravidelné komentáre.

Od apríla 2000 do apríla 2003 pripravoval pre denník SME pravidelnú tematickú stranu. Za ten čas uverejnil celkove 124 analytických textov. Od mája 2003 sa venuje predovšetkým každodennému komentovaniu vnútropolitického diania. Odvtedy až do prvého februára 2005 napísal celkove 374 komentárov.
Od roku 2002 je pravidelným hosťom relácie TV Markíza Sedem s.r.o.

Tvorba

Je autorom štyroch kníh:

Ľudia a ľudkovia z našej politickej elity (1993)
Slovenské tango v roku jeden (1994)
Mečiar a mečiarizmus (1996)
Masky a tváre novej elity (2000).

V publikácii Slovensko v šedej zóne, ktorú vydal Inštitút pre verejné otázky v roku 1998, napísal úvodnú, 60-stranovú kapitolu, ktorá má názov Príbeh sebadiskvalifikácie favorita.
zdroj: Denník SME

  Mapa

kontaktujte nás

tip na osobnost