sk  |  en
Pondelok | 01.06.2020, 21:24 | meniny: Žaneta; zajtra: Xénia, Oxana
  • | Deň za správne rozhodnutie

    Deň na správne rozhodnutie: Hoď si mincu. Tento deň siaha až do obdobia, kedy žil Julius Caesar. Podľa tradícií si Julius Caesar hodil micu vždy, keď potreboval zistiť správne rozhodnutie. Odpoveďou mu bola „hlava“ na minci, kde bol jeho portrét.

  • | Medzinárodný deň detí

    Medzinárodný deň detí (MDD) je sviatok detí, ktorý sa oslavuje v mnohých krajinách sveta. Medzinárodný deň detí sa zvyčajne (ale nie všade) oslavuje 1. júna. Na Slovensku (a v niektorých ďalších krajinách bývalého sovietskeho bloku) sa slávi od roku 1952.

doplňte alebo opravte informácie

Miriam Petráňová ( 46 r.)

fotografka, režisérka

Kategória: výtvarné umenie

* 10.01.1974 Slovensko, Žilina

Slovensko

0

domovský štát Slovensko

pohlavie žena

znamenie kozorožec

čínske znamenie tiger

jubileum od narodenia 46 r.

Životopis

Narodila sa 10.1.1974 v Žiline. Chodila na gymnázium a aktívne sa venovala zjazdovému lyžovaniu. V rokoch 1998-1999 študovala FAMU odbor animovaná tvorba a multimédia. V roku 1999 sa stala víťazkou súťaže o najlepšie fotografické portfólio na Mesiaci fotografie v Bratislave. Vydala sa a rok žila v Luxembursku.

V roku 1999 ukončila magisterské štúdium na VŠMU v Bratislave odbor dokumentárna réžia a v Prahe ročný študijný pobyt na FAMU odbor animovaná tvorba a multimédiá. V rokoch 2003/2005 študovala odbor fotografia v magisterskom štúdium na VŠVU Bratislava, kde pokračuje v doktorandskom štúdiu.


Počas stredoškolských štúdií uverejňuje básne, fejtóny v novinových periodikách; v roku 1992 pracuje v týždenníku Cieľ ako redakčný elév pre oblasť kultúry. Zvíťazila v rokoch 1992-4 v okresnej súťaži o Dúhovú lampu, v kategórii poézia. Od roku 1993 publikuje pravidelne v časopise Dotyky poéziu, kresby a neskôr aj fotografie. Dnes píše externe pre niekoľko časopisov: Dotyky, Romboid, Vlna a publikuje ilustrácie pre niekoľko zahraničných periodík. V roku 2003 získala cenu Divného Janka za literárny prínos časopisu Dotyky, kde pôsobí od roku 2004 v redakčnej rade.


Od roku 1995 pracuje v STV ako režisérka pôvodných dokumentárnych, publicistických filmov. V roku 2000 pracovala v súkromnej televízii LUNA ako režisérka publicistického cyklu Hviezdy prach a v roku 2001 ako režisérka večernej life talk show Fotelka a life hudobného vysielania pre mládež.
zdroj: www.changenet.sk, www.csfd.cz, www.k2studio.sk

  Mapa

kontaktujte nás

tip na osobnost