sk  |  en
Utorok | 16.10.2018, 16:01 | meniny: Vladimíra; zajtra: Hedviga
  • | Deň šéfov

    (iniciovaný v USA v 1958, oficiálne vyhlásený v 1962)

  • | Svetový deň chrbtice

    Organizácie, združenia, aj lekári sa snažia o zvýšenie informovanosti o tomto dni, bližšie sa venujúcom chrbtici, kostiam, kĺbom, ochoreniam chrbtice (bolesti chrbta, krčnej chrbtice, skoliózy a choroby diskov). Tieto choroby majú vplyv na život človeka a celkové zdravie.

  • | Svetový deň výživy /aj potravy/

    Deň 16. október ako Svetový deň potravy alebo Svetový deň výživy sa zapísal do dejín v roku 1979. V ten rok bol vyhlásený na konferencii Organizácie Spojených národov pre výživu a poľnohospodárstvo FAO – Food and Agriculture Organisation of the United.

doplňte alebo opravte informácie

Ing. Miroslav Mazúr ( 58 r.)

primátor mesta Vrútky

Kategória: regióny

* 05.03.1960 Slovensko, Čadca

Slovensko

0

domovský štát Slovensko

pohlavie muž

znamenie ryby

čínske znamenie potkan

jubileum od narodenia 58 r.

Vzdelanie

Vysoká škola dopravy a spojov, Žilina

Životopis

Ing. Miroslav Mazúr sa narodil v Čadci v roku 1960. Za primátora mesta Vrútky bol zvolený v komunálnych voľbách 2. decembra 2006 a svoju funkciu prebral 2. januára. 2007.
Po absolvovaní vysokoškolského štúdia v Žiline, pôsobil v rokoch 1983 – 1992 ako výskumno-vývojový pracovník Výskumného ústavu železničného Praha, na pracovisku vo Vrútkach.
V roku 1992 bol pracovníkom obchodnej služby Slovenskej poisťovne. V rokoch 1992 – 1997 zastával pozíciu riaditeľa agenútry Českej poisťovne Slovensko a v rokoch 1997 – 1999 bol generálnym riadiateľom VĽP. Od roku 1999 až do jeho zvolenia za primátora mesta Vrútky bol manažérom obchodného tímu a finančný poradca Českej poisťovne Slovensko. V tejto funkcii získal aj viacero ocenení, medzi najvýznamnejšie patria: najlepší manažér obchodného tímu, najlepší pracovník obchodnej služby a najlepší vedúci obchodnej skupiny. K úspechom v Českej poisťovni – Slovensko patrí aj založenie prvej pobočky v Stredoslovenskom kraji.

Miroslav Mazúr je ženatý. S manželkou Janou majú tri deti: Miroslava, Michala, Mareka.

Tvorba

Miroslav Mazúr je autorom viacerých odborných článkov:
- 4 články v odborných časopisoch Výskumného ústavu železničného
- 1 spoločný patent k regulácii verejného osvetlenia
- menšie odborné články v poisťovacích rozhľadoch
turistika, literatúra (štúdium publikácií s tematikou vzniku a vývoja sveta a vesmíru a štúdium dejín), matematika a fyzika
zdroj: www.vrutky.sk

  Mapa

kontaktujte nás

tip na osobnost