sk  |  en
Piatok | 24.05.2019, 07:18 | meniny: Ela; zajtra: Urban
  • | Európsky deň národných parkov

    Európsky deň národných parkov sa oslavuje od roku 1999 pod záštitou organizácie EUROPARC. V tento deň roku 1909 vo Švédsku vyhlásili prvý európsky národný park. Národné a prírodné parky sú prírodným a kultúrnym dedičstvom, ponúkajú nám na obdiv množstvo špecifických biotopov a ekosystémov, výnimočné prírodné prvky a úkazy. Cieľom tohto dňa je zvýšiť záujem o národné a prírodné parky, podporiť ich ochranu a úsilie na zachovanie prírody v jej rozmanitých formách.

doplňte alebo opravte informácie

Ing. Peter Gajdoš ( 60 r.)

Minister obrany 2016 (SNS), generál slovenských ozbrojených síl

Kategória: spoločnosť, armáda

* 09.04.1959 Slovensko, Nitra

Slovensko

0

domovský štát Slovensko

pohlavie muž

znamenie baran

čínske znamenie prasa

jubileum od narodenia 60 r.

 

všeobecné informácie

Hodnosť: generálporučík

Najvýznamnejšie funkcie: 
vojenský predstaviteľ pri Vojenskom výbore NATO a EÚ (2010-2013)
1. zástupca náčelníka GŠ OSSR (2005-2010, 2013-2016)
Minister obrany SR (2016- )

Všeobecné vzdelanie:
1974 základná škola, Nové Sady SR
Vojenské vzdelanie: 
1974-1978 Vojenské gymnázium SNP, Banská Bystrica 
1978-1982 Vysoká vojenská škola pozemného vojska, Vyškov 
09.1987-07.1990 Vojenská akadémia M. V. Frunzeho, Moskva 
1994 Vojenský kurz anglického jazyka, Toronto 
11.1997-02.1998 Medzinárodný orientačný kurz štábnych dôstojníkov 
1999 Kurz dôstojníkov - NATO, Oberammergau 
2001-2002 Vojenská kráľovská akadémia, Londýn

Dôstojnické hodnosti:
01.09.1981 podporučík
11.07.1982 poručík
01.10.1984 nadporučík
01.10.1986 kapitán
01.10.1989 major
01.01.1994 podplukovník
01.09.1996 plukovník
07.12.2002 plukovník gšt.
28.08.2003 brigádny generál
08.05.2005 generálmajor
01.01.2007 generálporučík

Priebeh vojenskej služby:
01.01.1993-05.1995 Velitel : 10. tankový pluk
23.03.2016-  Velitel : Ministerstvo obrany Slovenské republiky

08.1982-10.1983 veliteľ čaty / roty, 8. mechanizovaný pluk
10.1983-10.1985 zástupca veliteľa práporu, 8. mechanizovaný pluk
10.1985-08.1987 veliteľ práporu, 8. mechanizovaný pluk
09.1990-10.1992 zástupca veliteľa 8. mechanizovaného pluku
01.11.1992-05.1995 veliteľ 10. tankového pluku
06.1995-10.1998 osobný tajomník ministra obrany
11.1998-02.1999 riaditeľ protokolu ministra obrany
06.1999-01.2000 dôstojník oddelenia verifikácie a rozvoja zmlúv, Slovenské verifikačné centrum sekcie integrácie a zahraničných vzťahom MOSR
01.2000-09.2002 náčelník kancelárie GŠ ASR
01.01.2003-31.01.2005 náčelník Štábu operácií a výcviku GŠ OSSR
01.02.2005-2010 zástupca náčelníka GŠ OSSR
01.10.2010-30.09.2013 vojenský predstaviteľ pri Vojenskom výbore NATO a EÚ
01.10.2013-23.03.2016 1. zástupca náčelníka GŠ OSSR
23.3.2016 - prepustený do zálohy

Vyznamenania:
1987         Medaila za službu vlasti
1992         Za zásluhy o ČSLA - 2. stupeň
2003         Medaila za službu v mierových pozorovateľských misiách - 3. trieda
2004         Medaila "Za vernosť Ozbrojeným silám Slovenskej republiky" II. stupňa
2004         Medaila Za službu v mierových pozorovateľských misiách - 4. trieda
2006         Pamätná medaila ministra obrany SR I. stupňa
2006         Pamätná medaila ministra obrany SR II. stupňa
2008         Pamätná medaila k 15. výročiu vzniku Ozbrojených síl Slovenskej republiky
2009         Pamätná medaila náčelníka Generálneho štábu ozbrojených síl Slovenskej republiky - 3. stupeň
2011         Medaila vojenskej spravodajskej služby - 1. stupeň
03.04.2014 Pamätná medaila k 10. výročiu vstupu SR do NATO

posledná aktualizácia 12.12.2016

  Mapa

kontaktujte nás

tip na osobnost