sk  |  en
Piatok | 20.07.2018, 05:28 | meniny: Iľja, Eliáš; zajtra: Daniel

doplňte alebo opravte informácie

PhDr. Peter Weiss CSc. ( 66 r.)

predseda Zahraničného výboru NR SR v rokoch 1998 - 2002, prvý predseda Strany demokratickej ľavice, v súčasnosti prednáša na Fakulte medzinárodných vzťahov Ekonomickej univerzity

Kategória: spoločenské vedy, politické strany

* 07.07.1952

Slovensko

-1

domovský štát Slovensko

pohlavie muž

znamenie rak

čínske znamenie drak

jubileum od narodenia 66 r.

Životopis

Prvý zjazd SDĽ, ktorý sa začal 14. decembra 1991 v Trenčíne, zavŕšil rekonštrukciu strany a prijal programové dokumenty. Rozhodol aj o ukončení činnosti SDĽ vo Federácii KSČM a SDĽ (ktorej členom bola SDĽ od novembra 1990) vzhľadom na rozličný vnútorný pohyb v KSČM a SDĽ, ale i meniacu sa vnútropolitickú situáciu v ČR a SR. Za predsedu zvolili Petra Weissa, ktorý v tejto funkcii pôsobil do 28. apríla 1996.
zdroj: Národná rada SR

  Mapa

kontaktujte nás

tip na osobnost