sk  |  en
Utorok | 16.10.2018, 23:34 | meniny: Vladimíra; zajtra: Hedviga
  • | Deň šéfov

    (iniciovaný v USA v 1958, oficiálne vyhlásený v 1962)

  • | Svetový deň chrbtice

    Organizácie, združenia, aj lekári sa snažia o zvýšenie informovanosti o tomto dni, bližšie sa venujúcom chrbtici, kostiam, kĺbom, ochoreniam chrbtice (bolesti chrbta, krčnej chrbtice, skoliózy a choroby diskov). Tieto choroby majú vplyv na život človeka a celkové zdravie.

  • | Svetový deň výživy /aj potravy/

    Deň 16. október ako Svetový deň potravy alebo Svetový deň výživy sa zapísal do dejín v roku 1979. V ten rok bol vyhlásený na konferencii Organizácie Spojených národov pre výživu a poľnohospodárstvo FAO – Food and Agriculture Organisation of the United.

doplňte alebo opravte informácie

Radoslav Židek ( 37 r.)

snoubordista, medailista zo ZOH 2006 Turín

Kategória: individuálne

* 15.10.1981 Slovensko, Žilina

Slovensko

0

domovský štát Slovensko

pohlavie muž

znamenie váhy

čínske znamenie kohút

jubileum od narodenia 37 r.

 

všeobecné informácie

Životopis

Radoslav Židek je slovenský snoubordista, športovec, ktorý ako prvý v ére samostatného Slovenska získal medailu na ZOH. Je vysoký 186 cm a váži 82 kg. Začínal v Žilinskom športovom klube. V súčasnosti ho trénuje ho bývalá slovenská reprezentantka v snowboardingu Jana Šeďová. Radoslav Židek je slobodný.

Slovenský snowboardista súťaží v snoubordkrose a v paralelnom obrovskom slalome. Je všestranným športovcom s talentom na viacero športov.

Jeho otec podniká v nábytkárskom priemysle a aj Rado je dobre kvalifikovaný v tejto oblasti, je vyštudovaný operátor nábytkárskej techniky.

Snowbordista Židek bol prvým slovenským športovcom, ktorý sa kvalifikoval na zimnú olympiádu v Turíne v individuálnom športe. V poolympijskej sezóne sa Radoslavovi Židekovi príliš nedarilo. Na majstrovstvách sveta vo švajčiarskej Arose skončil v snoubordkrose 17. Najlepší výsledok vo Svetovom pohári dosiahol v americkom Lake Placid, obsadil 13. miesto. V sezóne 2006/2007 vyhral v čilskom El Colorade preteky Juhoamerického pohára v snoubordkrose a paralelnom obrovskom slalome.

kiteboarding, wakeboarding, freeriding, fotografovanie

 

športové aktivity

2004/2005
vo Svetovom pohári si vybojoval celkove 9. miesto v snoubordkrose, v pretekoch SP sa šesťkrát umiestil v top 10, najlepšie skončil dvakrát piaty - (december 2004 - Nassfeld/Rak., september 2005 - Valle Nevado/Čile)
2005
MS v snowbordkrose (Whistler/Kan.), 11. miesto
2006
ZOH Turín - obsadil 2. miesto v snoubordkrose, historicky prvý slovenský medailista v ére samostatnej Slovenskej republiky
2006
stal sa majstrom Slovenska v snoubordingu v discilíne snoubordkros

 

Ocenenia:

21.12.2006
Športovec roka 2006

 

ostatné informácie

Je členom Športového klubu Polície (Police Sports Club) Štrbské Pleso
"just believe in your self"

 

galéria

zdroj: www.olympic.sk
posledná aktualizácia 02.06.2016

  Mapa

kontaktujte nás

tip na osobnost