sk  |  en
Streda | 20.03.2019, 18:18 | meniny: Víťazoslav, Klaudius; zajtra: Blahoslav
 • | Medzinárodný deň štastia

  20. marec bol vyhlásený za Medzinárodný deň šťastia Organizáciou spojených národov 12. júla 2012. Jeho vyhlásenie bolo iniciatívou Bhutánu, himalájskeho kráľovstva, ktoré meria prosperitu ukazovateľom hrubého národného šťastia. Rezolúcia OSN vyzýva jednotlivé členské štáty, aby Deň šťastia primeraným spôsobom oslavovali, napr. prostredníctvom vzdelávania alebo verejných aktivít.

 • | Svetový deň divadla pre deti a mládež

  Pod záštitou Medzinárodnej asociácie divadiel pre deti a mládež (ASSITEJ) sa oslavuje od roku 2001 Svetový deň divadla pre deti a mládež. Je určený na podporu práv detí a mládeže na umelecké a kultúrneho obohacovanie sa. V detskom divadle sa stáva mladé publikum svedkom nielen známych životných skúseností, ale aj doposiaľ neznámych, ktoré mu rozširujú obzory.

doplňte alebo opravte informácie

Roman Vavro ()

tlačový hovorca Telekomunikačného úradu SR

Kategória: manažéri

* Slovensko, Bratislava

Slovensko

0

domovský štát Slovensko

pohlavie muž

Vzdelanie

Absolvent štúdií žurnalistiky, marketingovej komunikácie a pedagogiky na Univerzite Komenského v Bratislave.

Životopis

Od roku 1993 pôsobil v masmédiách. Od roku 1999 je zakladateľ a šéfredaktor interného časopisu Telekomunikačného úradu SR (TÚ SR) – Teleoffice, vydávaného v elektronickej forme. Teleoffice je prvý a dodnes zrejme jediný interný časopis v elektronickej forme vydávaný v štátnej inštitúcii na Slovensku. V roku 2000 sa stal zároveň ako jeden z prvých (ak nie prvý) tlačový hovorca spomedzi orgánov štátnej správy, ktoré nie sú ústrednými orgánmi štátnej správy a od roku 2004 je aj šéfredaktor Vestníka TÚ SR.

Tvorba

Výročná správa TÚ SR za rok 2002, ktorú vypracoval, bola v 3. ročníku hodnotenia výročných správ štátnych rozpočtových a príspevkových organizácií Inštitútom pre dobre spravovanú spoločnosť (SGI) zaradená medzi najlepšie správy. Výročná správa získala zároveň najlepšie hodnotenie spomedzi organizácií z rezortov dopravy, pôšt a telekomunikácií.

V roku 2005 zrealizoval na Slovensku doteraz unikátny prieskum zameraný na poskytovanie pripojenia do internetu v cene do 250 Sk mesačne. Na základe
odpovedí poskytovateľov služby vypracoval zoznam lokalít, v ktorých je možné
pripojenie do internetu v maximálnej cene do 250 Sk, spolu s uvedením
podnikov, ktoré pripojenie zabezpečujú. Výsledky prieskumu boli zverejnené
na internete a v masmédiách. Prieskum vznikol s cieľom priniesť pomôcku pre záujemcov o pripojenie na internet za prijateľnú cenu. Podľa agentúrnych prieskumov až cca 60% opýtaných, ktorí by si chceli dať zaviesť internet, je
ochotných platiť za túto službu maximálne 250 Sk mesačne.

Vypracoval a na internete zverejnil v tom čase jediný zoznam bezplatných hotspotov (verejných miest s bezplatným pripojením do siete Internet) na území Slovenska.

Fotografie:
 • množstvo fotografií k vlastným článkom a reklamné fotografie, napr. fotografie do knihy „V svetle siedmich tisícročí“, ktorá v roku 2001 získala ocenenie „Najkrajšie knihy Slovenska“.

  Výstavy fotografií:
 • júl 1998 - spoločná výstava prác Letnej fotoškoly v Poprade,
 • február 2000 – autorská výstava „Benátske masky“, galéria FOCUS v Bratislave,
 • august 2001 – autorská výstava „Šarfické hody“, MÚ Blatné.

  Publikácie:
  Množstvo článkov najmä z oblastí cestovania, kultúry a telekomunikácií.
  V roku 2002 napr. v časopise pre teóriu, výskum a prax prostriedkov masovej komunikácie Otázky žurnalistiky č. 3-4 publikoval analýzu interného časopisu Teleoffice a jeho čítanosti.
 • zdroj: Roman Vavro

    Mapa

  kontaktujte nás

  tip na osobnost