sk  |  en
Nedeľa | 20.10.2019, 23:24 | meniny: Vendelín; zajtra: Uršuľa
 • | Stredoeurópsky deň stromov

  Deň stromov sa oslavuje od roku 1872. Slovensko patrí medzi najlesnatejšie krajiny v Európe a pýši sa tak až 41-% zalesnenosťou. Cieľom tohto dňa je podporiť záujem verejnosti o lesnícku problematiku, sprostredkovať jej históriu i súčasnosť, poslanie, význam a nenahraditeľnosť. Zámerom je, aby si ľudia uvedomili estetickú, psychologickú a hospodársku hodnotu stromov a podporili tak tento deň zasadením nového.

 • | Svetový deň osteoporózy

  Svetový deň osteoporózy sa pripomína od roku 1997 a je podporovaný WHO a Medzinárodnou nadáciou osteoporózy (IOF). Osteoporóza je ochorenie, pri ktorom dochádza k rednutiu kostí. Kosti sa tak stávajú krehkejšími a náchylnejšími na zlomeniny. Tento deň je príležitosťou na informovanie a vzdelávanie verejnosti o osteoporóze, jej prevencii a o úlohe vápnika a vitamínu D a ich odporúčaných denných dávkach.

doplňte alebo opravte informácie

Roman Vavro ()

tlačový hovorca Telekomunikačného úradu SR

Kategória: manažéri

* Slovensko, Bratislava

Slovensko

0

domovský štát Slovensko

pohlavie muž

Vzdelanie

Absolvent štúdií žurnalistiky, marketingovej komunikácie a pedagogiky na Univerzite Komenského v Bratislave.

Životopis

Od roku 1993 pôsobil v masmédiách. Od roku 1999 je zakladateľ a šéfredaktor interného časopisu Telekomunikačného úradu SR (TÚ SR) – Teleoffice, vydávaného v elektronickej forme. Teleoffice je prvý a dodnes zrejme jediný interný časopis v elektronickej forme vydávaný v štátnej inštitúcii na Slovensku. V roku 2000 sa stal zároveň ako jeden z prvých (ak nie prvý) tlačový hovorca spomedzi orgánov štátnej správy, ktoré nie sú ústrednými orgánmi štátnej správy a od roku 2004 je aj šéfredaktor Vestníka TÚ SR.

Tvorba

Výročná správa TÚ SR za rok 2002, ktorú vypracoval, bola v 3. ročníku hodnotenia výročných správ štátnych rozpočtových a príspevkových organizácií Inštitútom pre dobre spravovanú spoločnosť (SGI) zaradená medzi najlepšie správy. Výročná správa získala zároveň najlepšie hodnotenie spomedzi organizácií z rezortov dopravy, pôšt a telekomunikácií.

V roku 2005 zrealizoval na Slovensku doteraz unikátny prieskum zameraný na poskytovanie pripojenia do internetu v cene do 250 Sk mesačne. Na základe
odpovedí poskytovateľov služby vypracoval zoznam lokalít, v ktorých je možné
pripojenie do internetu v maximálnej cene do 250 Sk, spolu s uvedením
podnikov, ktoré pripojenie zabezpečujú. Výsledky prieskumu boli zverejnené
na internete a v masmédiách. Prieskum vznikol s cieľom priniesť pomôcku pre záujemcov o pripojenie na internet za prijateľnú cenu. Podľa agentúrnych prieskumov až cca 60% opýtaných, ktorí by si chceli dať zaviesť internet, je
ochotných platiť za túto službu maximálne 250 Sk mesačne.

Vypracoval a na internete zverejnil v tom čase jediný zoznam bezplatných hotspotov (verejných miest s bezplatným pripojením do siete Internet) na území Slovenska.

Fotografie:
 • množstvo fotografií k vlastným článkom a reklamné fotografie, napr. fotografie do knihy „V svetle siedmich tisícročí“, ktorá v roku 2001 získala ocenenie „Najkrajšie knihy Slovenska“.

  Výstavy fotografií:
 • júl 1998 - spoločná výstava prác Letnej fotoškoly v Poprade,
 • február 2000 – autorská výstava „Benátske masky“, galéria FOCUS v Bratislave,
 • august 2001 – autorská výstava „Šarfické hody“, MÚ Blatné.

  Publikácie:
  Množstvo článkov najmä z oblastí cestovania, kultúry a telekomunikácií.
  V roku 2002 napr. v časopise pre teóriu, výskum a prax prostriedkov masovej komunikácie Otázky žurnalistiky č. 3-4 publikoval analýzu interného časopisu Teleoffice a jeho čítanosti.
 • zdroj: Roman Vavro

    Mapa

  kontaktujte nás

  tip na osobnost