sk  |  en
Pondelok | 19.08.2019, 06:13 | meniny: Lýdia; zajtra: Anabela, Liliana

doplňte alebo opravte informácie

Mons. Rudolf Baláž ( 70 r.)

Rímskokatolícka cirkev v Slovenskej republike, banskobystrický diecézny biskup

Kategória: cirkev

* 20.11.1940 Nevoľné (okres Žiar nad Hronom)

† 27.07.2011 Banská Bystrica

Slovensko

0

domovský štát Slovensko

pohlavie muž

znamenie škorpión

čínske znamenie drak

jubileum od úmrtia 8 r.

jubileum od narodenia 78 r.

Vzdelanie

1958 - 1963 Rímskokatolícka Cyrilometodská bohoslovecká fakulta Univerzity Komenského v Bratislave

Životopis

od 16. 9.2003 - podpredseda Konferencie biskopov Slovenska
1994 - august 2000 predseda Konferencie biskupov Slovenska
19. 3. 1990 - Biskupská vysviacka v Banskej Bystrici
14.2.1990 - menovaný za biskupa
1982 - 1990 správca farnosti Turčiansky Peter
1972 - 1982 bez štátneho súhlasu, mimo pastorácie, pracuje ako traktorista JRD, neskôr vodič nákladného auta
1970 - 1971 správca farnosti Pitelová
1968 - 1970 aktuár BÚ Banská Bystrica
1967 - 1968 kaplán Vrútky, Kláštor pod Znievom, Vrícko
1965 - 1967 kaplán Krupina
1963 - 1965 kaplán Brezno
23. 6. 1963 - Kňazská vysviacka

  Mapa

kontaktujte nás

tip na osobnost