sk  |  en
Sobota | 03.12.2022, 20:45 | meniny: Oldrich; zajtra: Barbora, Barbara
  • | Medzinárodný deň osôb s postihnutím

    Medzinárodný deň osôb so zdravotným postihnutím vyhlásila Organizácia spojených národov (OSN). Myšlienkou je upozorniť na problémy ľudí so zdravotným postihnutím, pochopiť ich, podporiť ich práva a vytvoriť dôstojné a dobré podmienky pre žitie.

  • | Sviatok sv. Františka Xaverského, patrón diela šírenia viery (misionárov)

    Sv. František Xaverský sa narodil 7. apríla 1506 na zámku Xavier neďaleko Pamplony v severnom Španielsku a zomrel v roku 1552. Patrí medzi najväčších misionárov v cirkevných dejinách. Počas svojho života šíril vieru, žil s národom a dokázal v ňom prebudiť záujem o vieru. V roku 1748 bol vyhlásený za patróna Ďalekého východu a v roku 1927 ho pápež Pius XI. vyhlásil za patróna všetkých misií

doplňte alebo opravte informácie

Silvia Josifoska ( 51 r.)

jazzová a bluesová speváčka

Kategória: hudba

* 20.08.1971 Slovensko, Žilina

Slovensko

0

domovský štát Slovensko

pohlavie muž

znamenie lev

čínske znamenie prasa

jubileum od narodenia 51 r.

 

všeobecné informácie

Životopis

V súčasnosti spolupracuje s Gabom Jonášom, Stan The Manom (GB), Martinom Zajkom, Stanom Počajim, Martinom Gašparom, Igorom Sabom a i.

Silvia Josifoska patri medzi najvýraznejšie tváre slovenskej hudobnej scény. Svoju spevácku dráhu odštartovala približne na začiatku 90.rokov.Už od začiatku sa u Silvie prejavilo veľmi silné blueosové cítenie. Práve blues je dominantou jej repertoáru. Okrem neho môžete nájsť v jej hudbe i iné hudobné žánre ako soul, funk, rock, či jazz. Vo všetkých žánroch sa pohybuje s veľkou ľahkosťou. Niekedy vás zavedie do melancholických, lyrických balád a rovnako i do dravých rytmov funkovej, či latinskoamerickej hudby. Vždy so silným výrazom a nesmiernou emotívnosťou.
Netají sa obdivom k takým svetovým osobnostiam ako Cassandra Willson, Bobby McFerrin, Miles Davis, Meshell Ndegeocello, bluesmenom John Lee Hooker, Buddy Guy, Eta James.
Počas svojho pôsobenia vystúpila s mnohými vynikajúcimi slovenskými i zahraničnými hudobníkmi - G. Jonáš, J. Burián, M. Gašpar, M. Zajko, I. Sabo, J. Griglák, P.Lipa, J.Litecký-Šveda, Erich Boboš Procházka, J. Turtev, M.Buntaj, King George(USA), Stan the Man(UK), P.Rowan(USA) a mnohými ďalšími.
Silvia pravidelne koncertuje najmä na slovenskej a českej klubovej scéne. Publiku sa predstavila i na mnohých významných bluesových a jazzových festivaloch ako Bratislavské jazzové dni Bratislava, Blues Alive (CZ), Jazz na konci léta(CZ), Blues v lese(CZ), Valašský špalíček (CZ-ako hosť James Blood Ulmera), Blues City. Vystúpila i v Rakúsku a Taliansku, kde reprezentovala krajinu na festivale Nueva Europa.

 

vzdelanie a pôsobenie

1989 - 1994
Filozofická fakulta UK Bratislava (teória a riadenie kultúry)
1992
prvé verejné vystúpenie na bluesovom večierku v divadle Čierny havran (Bratislava)
1993
účasť na jazzovom workshope v Bratislave (spev)
1994
klubové vystúpenia so skupinou Bossa Noha; festivalové vystúpenia so skupinou Acoustic Session (Slovenský jazzový festival Žilina; Prešov; Bardejov)
1994-1998
koncerty so skupinou Sunny
1995
vznik skupiny Mr. Band (Daniel Salontay - guit, Martin Zajko - guit, Roman Kraic - bass, Igor Sabo - dr, perc), účasť na festivale Blues Slovakia Trnava; v ankete SBS vyhlásená za Objav roka
1996
vystúpenie na festivale Livin´ Blues so skupinou Mr. Band
1997
štyri piesne na sampleri Bluesová spoločnosť; účasť na festivale Blues Slovakia
1998
spolupráca s Gabrielom Jonášom; speváčka v skupine J. B. Band Juraja Buriana; spolupráca s Jurajom Turtevom a jeho skupinou Bluesweiser
1998
jazzový workshop v Bologni (Taliansko)
2000
účinkovanie na festivale Blues Alive Šumperk (CZ)
2001
vystúpenie na Livin´ Blues, jazzfeste v Košiciach a v Českom Krumlove (CZ) a na BJD so skupinou J. B. Band
2002
účinkovanie na festivale vo Valašskom Meziřičí

 

galéria

 

video

posledná aktualizácia 19.10.2015

  Mapa

kontaktujte nás

tip na osobnost