sk  |  en
Utorok | 04.10.2022, 18:22 | meniny: František; zajtra: Viera
  • | Svetový deň ochrany zvierat

    Svetový deň ochrany zvierat bol ustanovený na Európskej konferencii ekológie vo Florencii v roku 1931. Cieľom je zdôraznenie práva zvierat na citlivé zaobchádzanie a vhodné podmienky na žitie. Deň je oslavou života zvierat, ich nezastupiteľnej úlohy v našom živote, oslavou vzťahu medzi ľuďmi a ríšou zvierat.

  • | Sviatok sv. Františka z Assisi, patróna ochrancov prírody, zvierat a vtákov

    Sv. František z Assisi, vlastným menom Giovanni Francesco di Bernardone, sa narodil v roku 1181 a zomrel 3.10.1226. Pri krste dostal meno Ján Krstiteľ. Bol katolíckym diakonom, kazateľom, zakladateľom rádu minoritov. Je považovaný za patróna ochrancov prírody, zvierat, vtákov, životného prostredia a Talianska.

doplňte alebo opravte informácie

Tomáš Surový ( 41 r.)

hokejista, hokejový útočník

Kategória: kolektívne

* 24.09.1981 Slovensko, Banská Bystrica

Slovensko

0

domovský štát Slovensko

pohlavie muž

znamenie váhy

čínske znamenie kohút

jubileum od narodenia 41 r.

Životopis

POZRI AJ PROFIL na sochi2014.osobnosti.sk

TRÉNER: Michel Therrien

DRŽANIE HOKEJKY: stredný útočník - ľavé

HLAVNÉ ŠPORTOVÉ VÝSLEDKY: V roku 1999 člen bronzového tímu Slovenska na MS do 18 rokov. V rokoch 2000 a 2001 účastník MS do 20 rokov. V roku 2001 najlepší nováčik a člen all stars ímu slovenskej extraligy. V roku 2003 člen all stars tímu AHL. Slovenská reprezentácia: 5 zápasov, 1 gól. NHL v minulosti (2 sezóny - Pittsburgh) – základná časť: 73 zápasov, 15 gólov, 19 asistencií, 34 bodov. Táto sezóna v NHL k 10. januáru (v Pittsburghu): 12 zápasov, 6 gólov, 5 asistencií, 11 bodov, -2 body, 12 trestných minút

RODINNÝ STAV: ženatý

ZAUJÍMAVOSTI: Útočník olympijského tímu, náhrada za Ladislava Nagya. Draftovaný v roku 2000 Pittsburghom ako 120. celkove. Túto sezónu začal v tíme AHL Wilkes Barre/Scranton. V decembri ho vedenie Pittsburghu Penguins povolalo naspäť do NHL. Nový tréner Michel Therrien ho vyskúšal zaradiť do útočnej formácie so slávnym krajanom Žigmundom Pálffym a s najznámejším nováčikom NHL Sidneyom Crosbym. Od samého začiatku hral vo veľmi dobrej forme, v prvých ôsmich zápasoch získal osem bodov. Nikdy nehral na vrcholnom turnaji IIHF v kategórii dospelých.
Na ZOH 2006 Slovensko skončilo na piatom mieste. Po výborných výkonoch v základnej skupine, ktorú vyhralo bez straty bodu, bolo vyradené v štvrťfinále Českom. Tomáš Surový bol pôvodne nominovaný na olympiádu ako náhradník, neskôr ho tréner František Hossa dopísal na súpisku namiesto zraneného Ladislava Nagya. Nastupoval vo štvrtom útoku, ktorý mal úlohu tzv. "checking line", a dobrými výkonmi mu pomohol udržať čisté konto. Získal jeden bod za prihrávku na gól.MS 2006
Tréner František Hossa ho nominoval na Majstrovstvá sveta v lotyšskej Rige, strelil 2 góly a mal 2 prihrávky. Slovensko neuspelo s Kanadou vo štvrťfinále a obsadilo 8. miesto.

MS 2007
Tréner Július Šupler ho nominoval na Majstrovstvá sveta 2007 v Rusku. V 7 zápasoch zaznamenal 1 asistenciu. Mužstvo vypadlo so Švédskom vo štvrťfinále a obsadilo 6. miesto.

MS 2009
Tréner Ján Filc ho nominoval na MS 2009 vo Švajčiarsku. Skóroval v poslednom zápase základnej skupiny proti Kanade (3:7). Slovensko nepostúpilo z osemfinálovej skupiny a obsadilo 10. miesto.

POZRI AJ PROFIL na sochi2014.osobnosti.sk
zdroj: www.olympic.sk

  Mapa

kontaktujte nás

tip na osobnost