sk  |  en
Pondelok | 15.08.2022, 17:08 | meniny: Marcela; zajtra: Leonard

doplňte alebo opravte informácie

Tommy Carmichael ( 72 r.)

kasíno, hráč, gambler

Kategória:

* 05.07.1950 Argentína, Santa Fe

Argentína

0

domovský štát Argentína

pohlavie muž

znamenie rak

čínske znamenie tiger

jubileum od narodenia 72 r.

 

všeobecné informácie

Príbeh Tommyho Carmichaela je príbehom génia, ktorého hviezda by pravdepodobne nikdy nezažiarila keby neskĺzol na šikmú plochu kriminálnika. Narodil sa v 50-tych rokoch v čase keď technika a jej vývoj boli ešte v plienkach. Živoril ako opravár televízorov a to až do momentu kým jeden z jeho kamarátov ho neuviedol do sveta hracích automatov. Carmichael ako technik s výnimočnými skúsenosťami a dovednosťami do hĺbky analyzoval fungovanie hracieho automatu až v ňom našiel slabú stránku. Tieto všetky vedomosti máme vďaka tomu, že na konci svojej kariéry uzavrel so sudcom dohodu o vine a treste vďaka ktorej dostal len 11 mesiacov za mrežami výmenou za to že do detailov popíše každý svoj nástroj, ktorým podľa odhadov obral kasína po celých štátoch o milióny.

Prvé “výhry” a vezenie

Prvé hracie automaty boli mechanické, s jednoduchou elektronikou zabezpečujúcou rátanie vkladov a jackpotov. Tieto sa dali veľmi ľahko oklamať mincou na šnúrke a tak čoskoro boli nahradené novou generáciou ktorá na spúšťanie jackpotu používala riadiacu jednotku. Tommy Carmichael si jeden takýto hrací automat zadovážil a zistil, že slabosťou je práve okruh ovládajúci jackpot. Výhra sa tak dala spustiť vsunutím dvoch špeciálne tvarovaných kovových drôtov, ktoré obvod jackpotu aktivovali. Carmichael si tak zarobil v priemere 2000 dolárov denne, čo na vtedajšie pomery bola obrovská čiastka.
O 5 rokov neskôr bola pri vyberaní hracích automatov prichytená iná organizovaná skupinka a to vyústilo k zmene v technológii. Táto technológia pri pokuse o aktivovanie jackpot obvodu jednoducho automat vypla.
Tommy Carmichael si však dal nútenú pauzu, keď bol v júli 1985 zatknutý a odsúdený na 5 rokov. Vo väzení sa spoznal s Michelom Balsamom, ktorý sedel za rovnaký prehrešok a ich ďalší osud sa tak spečatil.

Nočná mora kasín

Po prepustení z väzenia si spoločne kúpili hrací automat novej generácie. Získali ho tak, že Carmichael sa vydával za prevádzkovateľa kasína a navštevoval rôznych výrobcov hracích prístrojov. S falošnou identitou a vizitkou sa tak dostal do kontaktu priamo s technikmi ktorí automaty priamo vyrábali. Problémom však bola vysoká cena hracieho automatu. Toto vyriešili tak, že našli ešte pár strojov starej generácie, ktoré sa im podarilo vybrať a nová mašinka bola čoskoro doma.
Tommy po krátkej analýze zistil jeho slabilnu, ktorou bolo počítadlo vyplatených mincí. Riešenie však nebolo triviálne, nakoľko bolo potrebné vsunúť do hracieho automatu drót, ktorý sa ľahko zachytáva na drôtikoch v samotnom prístoji. Kovové lanko bolo v tomto prípade veľko pomocou a nové Eldorado mohlo po pol roku vývoja začať. Riešením bolo skratovanie počítadla vyplatených mincí. Automat tak stratil prehľad o tom koľko mincí vydal a tak vydával kým v ňom nič nezostalo.
V rokoch 1990 - 91 vyzeralo všetko znovu beznádejne, nakoľko svetlo sveta uzreli 2 novinku. Všadeprítomné kamery a nová generácia automatov u ktorých sa počítadlo nedalo skratovať. Kamery boli skutočným problémom, nakoľko slúžili ako dôkazový materiál a to aj spätne, čiže človek nemusel byť pristihnutý priamo pri čine. Dvojica si tak musela hľadať automaty mimo zorného uhla kamier, čo im značne komplikovalo prácu.

Hra na naháňačku v ktorej mal Tommy navrch

Nové počítadlo však predstavovalo oveľa menší problém ako sa na prvý pohľad zdalo. Počítadlo mincí bolo robená prostredníctvom prerušovaného svetelného impulzu. Pôvodný nástroj, ktorým sa skratovalo stačilo na konci nahradiť svetelným zdrojom a krádeže tak mohli pokračovať.
Tommy teraz zarábal toľko ako ešte nikdy. Nielenže sám oberal kasína, ale svoj nástroj aj predával za 1000 - 1200 dolárov iným podvodníkom. Viac ľudí rovná sa väčšie riziko a toto staré pravidlo sa aj potvrdilo. Len pár mesiacov neskôr zostal jeden z týchto nástrojov zakliesnený v hracom automate a odovzdaný na analýzu. Ňou sa zistilo ako podvod fungoval a tak boli zas na rade výrobcovia.
Ďalšia generácia hracích automatov tak mala implementovanú kontrolu toho či dochádza k blikaniu na senzore. Výrobcovia si tak mohli znova zapísať výhru, teda aspoň na pár dní. Len niekoľko dní trvalo Carmichaelovi rozlúsknuť tento problém a riešením bolo skratovanie senzora kontroly. Pár mesiacov neskôr však zaúradoval iný technický problém a tým boli bezpečnostné kamery. Na monitore videli zamestnanci že Tommy robí niečo s automatom, kým však k nemu došli, stihol sa šikovne zbaviť svojho nástroja. Aj keď tento nástroj bol neskôr nájdený, nebolo možné preukázať komu patril a tak mal Tommy zas raz šťastie.

Všetkému je raz koniec

Na konci milénia prišla nová generácia hracích automatov. Po novom výhry nevyplácal stroj, ale pokladňa. Výherca tak dostal len bloček, ktorý následne zobral do pokladne. Tam po overení pravosti bol vyplatený obnos výhry. Jediný spôsob ako sa automaty mohli dať manipulovať boli teda vklady, nakoľko automat totižto stále akceptoval vklady. A presne to sa aj Carmichaelovi podarilo. Po zákúpení takéhoto stroja zistí, že striedavým zakrývaním a odkrývaním senzora čítačky vkladu umiestneného na vstupe je možné umelo nafúknuť hodnotu vkladov.
Čo však netuší je fakt, že je v merku agentov a pri pokuse tento svoj systém vyskúšať je zatknutý. Všetky hracie automaty odvtedy sa tak vyrábajú s ohľadom na Tommyho Carmichaela, nakoľko je viac než isté že jemu podobní sú stále tam von a čakajú na svoju príležitosť.

Tou stránkou obvod ktorý spúšťal jackpot.

  Mapa

kontaktujte nás

tip na osobnost