sk  |  en
Streda | 27.05.2020, 16:40 | meniny: Iveta; zajtra: Viliam
  • | Deň bez mobilov

    iniciovaný v Českej republike v roku 2004

  • | Medzinárodný deň sklerózy multiplex

    Tento deň bol vyhlásila Medzinárodná federácia sklerózy multiplex (MFSM) a jej členovania v roku 2009 za účelom zvýšenia povedomia o chorobe skleróza multiplex. Medzinárodný deň sklerózy multiplex je jedinou celosvetovou informačnou kampaňou o tejto chorobe. Každoročne pri tejto príležitosti poskytujú hnutia sklerózy multiplex verejnosti informácie a zvyšujú povedomie o tom, ako táto choroba ovplyvňuje životy viac ako dvoch miliónov ľudí na celkom svete. Medzinárodný deň si pripomíname každoročne poslednú májovú stredu.

  • | Medzinárodný športový vyzývací deň

    Medzinárodný športový vyzývací deň sa uskutočňuje na medzinárodnej úrovni od roku 1991, na Slovensku od roku 1993. V tento deň sa organizujú športové podujatia celoštátneho a medzinárodného rozsahu. Cieľom je vyzvať čo najväčší počet ľudí k pohybovej aktivite trvajúcej minimálne 15 minút a zároveň ich tým inšpirovať, aby každý deň boli fyzicky aktívni.

doplňte alebo opravte informácie

Veronika Petríková ( 31 r.)

Majsterka sveta v Kickboxe ( 2015 Belehrad ) v disciplíne full contact K1 žien v kategórii do 56 kilogramov a 8-násobná majsterka Slovenska. Pre SR vybojovala historicky prvú zlatú medailu zo seniorských MS.

Kategória: šport, individuálne

* 14.02.1989 Slovensko, Košice

Slovensko

1

domovský štát Slovensko

pohlavie žena

znamenie vodnár

čínske znamenie had

jubileum od narodenia 31 r.

 

všeobecné informácie

Reprezentantka SR v kickboxe v disciplíne Full contact -56kg, K1 -56kg 

Klub: ŠKP Policajná Škola Košice  
Tréner: Peter Bonk,  

Trénuje od roku 2005 a dosiahla tieto najväčšie úspechy:

V roku 2007 na WAKO ME juniorov v kickboxe v Portugalsku – vybojovala 2.miesto v disciplíne light contact -55kg

V rokoch 2008 - 2015 ( nepretržite) majsterka Slovenska v kategórii 56kg full contact

Víťazka a medailistka medzinárodných turnajov v kickboxe – Czech Open, Slovak Open, Polish Open, Austrian Classics, World Cup Innsbruck 2011, World Cup Szeged 2013, World Cup Szeged 2015

V roku 2010 bojovala ako jediná Slovenka v histórii o titul profesionálnej majsterky sveta WAKO PRO na 7kôl vo Varšave, v disciplíne light contact proti reprezentantke Poľska Dorote Godzina

Na WAKO Majstrovstvách Európy seniorov v kickboxe 2012 Bukurešť Rumunsko – vybojovala 3.miesto full contact 

Zúčastnila sa olympiády bojových športov World Combat Games 2013 v ruskom Petrohrade kam si vybojovali postup len 8 najlepšie pretekárky z celého sveta  www.worldcombatgames.com 

Na WAKO Majstrovstvách Sveta seniorov v kickboxe 2013 Antalya Turecko – vybojovala 2.miesto – ako jediná Slovenka v histórii dosiahla takýto úspech a stala sa aj najúspešnejšou členkou reprezentačnej výpravy. 

Na WAKO Majstrovstvách Európy seniorov v kickboxe 2014 Bilbao Španielsko – vybojovala 3.miesto full contact 

12.4.2015 zvíťazila v Ríme v zápase na 8kôl x 2min. a vybojovala titul profesionálnej Majsterky Európy v disciplíne full contact – 54,1 kg keď porazila reprezentantku talianska Stefania Spano. 

4.10.2015 zvíťazila na Medzinárodných Majstrovskách Česka 2015 v discplíne K1 -56kg 

Na WAKO Majstrovstvách Sveta seniorov v kickboxe 2015 Belehrad Srbsko – vybojovala 1.miesto v disciplíne K1 -56kg 

Povahové vlastnosti:
- je skromná, priateľská, zodpovedná a cieľavedomá, vždy s úsmevom na tvári. Nepokazí žiadnu srandu a v kolektíve klubu, alebo v reprezentácii je obľúbená. Získala vysokoškolské vzdelanie na Technickej Univerzite v Košiciach a v súčasnosti pracuje ako asistentka.

Športové schopnosti:  
- je mimoriadne odolná, ťaží z výbornej kondičnej pripravenosti, dobre boxuje a veľmi dobre kope. Podáva sústredené a maximálne výkony. Mnoho zápasov končí pred časovým limitom, keďže máloktorá súperka na Slovensku vydrží Veronike odolávať. Ako prvá Slovenka v histórii kickboxu na Slovensku zvíťazila knockoutom.

 

Ocenenia:

Za rok 2013 bola zaradená medzi TOP 10 športovcov mesta Košice.

Za rok 2013 bola vyhlásená za najúspešnejšiu pretekárku Slovenského zväzu kickboxu.

 

galéria

zdroj: Peter Bonk (tréner a predseda klubu ŠKP Policajná Škola Košice)
posledná aktualizácia 02.11.2015

  Mapa

kontaktujte nás

tip na osobnost