sk  |  en
Streda | 19.01.2022, 17:28 | meniny: Drahomíra, Mário; zajtra: Dalibor

doplňte alebo opravte informácie

prof. Ing. Vladimír Báleš DrSc. ( 72 r.)

rektor Slovenskej technickej univerzity v Bratislave, prezident Slovenskej rektorskej konferencie

Kategória: technika, funkcionári

* 22.04.1949 Prestavlky

Slovensko

0

domovský štát Slovensko

pohlavie muž

znamenie býk

čínske znamenie byvol

jubileum od narodenia 72 r.

 

všeobecné informácie

Vzdelanie

1997 inaugurácia za profesora v chemickom inžinierstve 1994 získal vedeckú hodnosť doktora vied 1982 vymenovaný za docenta 1979 obhájil dizertačnú prácu 1972 Chemickotechnologická fakulta SVŠT v Bratislave

Životopis

Na Fakulte chemickej a potravinárskej technológie postupne zastával funkciu zástupcu vedúceho katedry a vedúceho Katedry chemického a biochemického inžinierstva. Od roku 2000 bol dekanom FCHPT. Vladimír Báleš je profesorom Fakulty chemickej a potravinárskej technológie. Pracuje v oblasti bioinžinierstva, kde sa venuje heterogénnej biokatalýze. Má veľmi intenzívnu spoluprácu s praxou, podieľa sa na riešení viacerých konkrétnych problémov v podnikoch napr. Biotika Slovenská Ľupča, Kinex Bytča, Kappa Štúrovo. Prof. Báleš je predsedom Slovenskej spoločnosti chemického inžinierstva, členom výboru Európskej federácie chemického inžinierstva, členom pracovnej skupiny pre priemyselné bioreaktory pri Európskej federácii biotechnológie a členom Americkej chemickej spoločnosti, predsedom štátnej komisie pre obhajoby doktorských dizertačných prác (DrSc.) a doktorandských dizertačných prác v odbore chemické inžinierstvo. Plénum Slovenskej rektorskej konferencie ho na svojom 32. riadnom zasadnutí v Košiciach zvolilo za nového prezidenta združenia. V januári 2007 bol znovuvymenovaný za rektora STU.

 

vzdelanie a pôsobenie

1972 -
Chemickotechnologická fakulta SVŠT v Bratislave
- 1979
obhájil dizertačnú prácu
- 1994
získal vedeckú hodnosť doktora vied
1982
vymenovaný za docenta
1997
inaugurácia za profesora v chemickom inžinierstve
2000
dekanom FCHPT

 

tvorba

Vladimír Báleš je profesorom Fakulty chemickej a potravinárskej technológie. Pracuje v oblasti bioinžinierstva, kde sa venuje heterogénnej biokatalýze. Má veľmi intenzívnu spoluprácu s praxou, podieľa sa na riešení viacerých konkrétnych problémov v podnikoch napr. Biotika Slovenská Ľupča, Kinex Bytča, Kappa Štúrovo. Prof. Báleš je predsedom Slovenskej spoločnosti chemického inžinierstva, členom výboru Európskej federácie chemického inžinierstva, členom pracovnej skupiny pre priemyselné bioreaktory pri Európskej federácii biotechnológie a členom Americkej chemickej spoločnosti, predsedom štátnej komisie pre obhajoby doktorských dizertačných prác (DrSc.) a doktorandských dizertačných prác v odbore chemické inžinierstvo.

 

Ocenenia:

Rad Ľudovíta Štúra II. triedy

2010, vedec, osobitne chemického a biochemického inžinierstva
zdroj: Slovenská technická univerzita
posledná aktualizácia 14.07.2016

  Mapa

kontaktujte nás

tip na osobnost