sk  |  en
Nedeľa | 29.01.2023, 09:43 | meniny: Gašpar; zajtra: Ema

doplňte alebo opravte informácie

Vladimír Kašuba ( 78 r.)

čestný člen a odborný poradca Zväzu hotelov a reštaurácií SR

Kategória: manažéri

* 24.08.1932 Slovensko, Martin

† 02.06.2011

Slovensko

0

domovský štát Slovensko

pohlavie muž

znamenie panna

čínske znamenie opica

jubileum od úmrtia 11 r.

jubileum od narodenia 90 r.

Životopis

Vladimír Kašuba žil 47 rokov v Ružomberku. Ako uznávaný odborník na hotelierstvo a gastronómiu pracoval v cestovnom ruchu v rokoch 1958 – 1992. Absolvoval Medzinárodný hotelový inštitút so zahraničnou praxou vo Viedni a Frankfurte nad Mohanom. Pracoval ako riaditeľ Spoločenského domu v Moskve a v diplomatických službách v Moskve.
Uvádzal do prevádzky alebo sa spolupodielal na otváraní takmer tridsiatich hotelov a reštaurácií na Slovensku, okrem iných napríklad hotel Tatra Trenčín, hotel ZSNP Žiar nad Hronom Donovaly, Park hotel Nový Smokovec, Panoráma Štrbské Pleso, Koliba Expo Bratislava, Intercomerz Tornaľa, penzión Garni Trenčín. Spolupodielal sa na otvorení hotela Kyjev Bratislava, Partizán Tále, Kosodrevina Nízke Tatry, Grand Jasná, Biznis centrum Matador Púchov, Boboty Vrátna, Šport Myjava.
V prvých rokoch činnosti Zväzu hotelov a reštaurácii SR bol asistentom prezidenta zväzu, rozvíjal spoluprácu medzi zväzom a hotelovými školami. Viedol Komisiu pre rozvoj a technologické trendy, spolupracoval na posudzovaní projektov pri rekonštrukciách hotelov, poskytoval poradenské a konzultačné služby. Čestné členstvo mu bolo udelené v roku 1997.
Počas najväčšieho veľtrhu cestovného ruchu na Slovensku ITF v Bratislave v dňoch 26. až 29. januára 2006 mu bolo udelené ocenenie „Osobnosť cestovného ruchu Slovenskej republiky za rok 2005 za celoživotnú prácu
Externe prednášal na hotelových akadémiách na Slovensku.

Ocenenia:

2006 – za celoživotné pôsobenie v oblasti cestovného ruchu
2005 – osobnosť roka SR v oblasti cestovného ruchu
2003 - uznanie za celoživotný prínos pre slovenské hotelierstvo a gastronómiu

Tvorba

Publikácie o cestovnom ruchu

- Kašuba, V., Gippenreuter, V. (1986): Objavili sme Kamčatku? Osveta, Martin, 182 s.
- Život za polárnym kruhom
- odborné články o hotelierstve a gastronómii i spoločenskom protokole v časopisoch Cestovateľ HoReCa, C.O.T, Československé pohostinství, Hotel Revue.

Spoluautor učebnice Hotel a gastronomickí manažéri pre IV. ročník hotelových akadémií, učebných materiálov pre Hotelové akadémie, oponent viacerých diplomových prác.

  Mapa

kontaktujte nás

tip na osobnost