sk  |  en
Streda | 28.09.2022, 12:11 | meniny: Václav; zajtra: Michal, Michaela
  • | Medzinárodný deň za právo vedieť

    Medzinárodný deň za právo vedieť je podporovaný medzinárodnou sieťou organizácií a jednotlivcov FOIA (Freedom of Information Advocates Network) od roku 2002. Tento deň bol zriadený pri príležitosti založenia FOIA v bulharskej Sofii. Hlavným cieľom je zvýšenie povedomia a obhajovanie práva na slobodný a spravodlivý prístup k informáciám.

  • | Svetový deň besnoty

    prvýkrát sa pripomínal 8. 9. 2007

doplňte alebo opravte informácie

Zuzana Martinsen ()

speváčka

Kategória: hudba

* Slovensko, Bratislava

Slovensko

1

domovský štát Slovensko

pohlavie muž

 

všeobecné informácie

Slovensko-nórska speváčka, Zuzana Martinsen, rodáčka z Bratislavy, teraz žijúca v Rakúsku, začala svoju umeleckú kariéru so skupinou Teodora Launera” Teddy`s” už v roku 1985. Táto populárna speváčka účinkovala s kapelou na turné vo Švajčiarsku, Nemecku, Rakúsku, Nórsku a na Slovensku.

Koncert “Vianoce so Zuzanou, živý koncert z Bratislavy”, bol prvým vianočným DVD slovenského interpreta,(2005). Na koncerte spoluúčinkoval Jaro Dvorský, Jeanette Martinsen(8), Igor Ryma a balet STV . Koncert bol niekoľkokrát odvysielaný v televízii.

Podporiť hudbou tých, ktorí potrebujú pomoc, bolo snahou speváčky; a preto organizovala charitatívne koncerty, na ktorých prispela pre dobro veci aj svojim umením. Zároveň tvorila vzdelávacie hudobne programy pre základne školy v Bratislave, kde vychovávala na koncertoch mladých ľudí k láske k umeniu a jeho poznaniu.
V októbri 2006 vznikal zatiaľ jej najväčší hudobný projekt: medzinárodná EU koncertná show s názvom:” Wege zum Glück”( Cesty za šťastím). Speváčka Zuzana Martinsen spievala piesne z muzikálu (Jekyll & Hyde, Porgy& Bess, Showboat) a duet s Mirom Dvorským,
zároveň cely koncert zorganizovala, spravila scenár, réžiu, dramaturgiu. Na koncerte účinkovali umelci zo Slovenska, Čiech, Rakúska a Nórska. Vypredaný koncert sa uskutočnil vo Viedni v sále ORF. Sopranistka z Nórska R. Groven spievala vo Viedni ariu od Wagnera prvýkrát po 60. rokoch. Slovenský tenor Miro Dvorský spolu s O. Lenardom a orchestrom SND, mlada nórska speváčka Jeanette Martinsen, dirigent Pavel Zajaček.
 

 

vzdelanie a pôsobenie

1990
žila a pôsobila v hlavnom meste Nórska, Oslo, kde si otvorila súkromnú hudobnú školu pre študentov rôzneho veku, od 8 do 50 rokov; a rôznych hudobných štýlov.
od 1995
sa začalo jej nahrávanie hudobných projektov, koncertovanie a účinkovanie v nórskej a slovenskej televízii.
Vznikli projekty založené na myšlienkach Nóra Björnsjerna Björnsona, ktorý za svojho života podporoval slovenskú kultúru. Nórsky hudobný skladateľ a dirigent Henning Sommerroe bol prizvaný na Slovensko na podporu priateľstva a porozumenia si medzi Slovákmi a Nórmi. Naštudoval spolu so Zuzanou Martinsen a detským zborom Magnólia zo Sobraniec, s dirigentkou Vierkou Dzoganovou, niekoľko nórskych piesni, ktoré odzneli na koncertoch v Košiciach, Prešove a v Bratislave. A tak na chvíľu opäť ožila myšlienka priateľstva medzi Slovenskom a Nórskom.
v roku 2003
speváčka prijala pozvanie do USA, kde žila takmer rok a účinkovala v rôznych mestách, ako napr.: Orlando, Daytona, Tampa, Chicago , New York.... V tomto čase tu vzniklo CD “ Fantasy With Love”, kde sú pôvodné autorské skladby spolu so svetovými hitmi, známymi v podaní hviezd ako: Barbra Streisand, Whitney Houston,Mariah Carey, Toni Braxton, Patti Austin...
v júni 2007
projekt “Wege zum Glück” dostáva od EUREGIO Innovationspreis diplom za snahu o zlepšenie a šírenie spolupráce prekračujúcej hranice štátov.
na jar 2008
vychádza nove maxi CD s názvom “SUZI”.

 

tvorba

Albumy: ukážky na www.zuzanamartinsen.com

Hraj, čo je vo hviezdach CD 1996 ( pieseň : La paloma, Najkrajšia hviezdička, More
With Love- S láskou 2CD 1997- prvé pôvodné slovenské 2CD, disk anglický a slovenský
Selfrespect CD 2002
Holiday Maxi CD 2003 (WIR Records) (Marek Cernanský/ Z.Martinsen)
Fantasy With Love CD 2004
Christmas with Zuzana DVD 2005
Wege zum Glück TV Program, CD, DVD 2006
My Way promo 2007
SUZI Maxi CD 2008 (MCP Sound and Media)

posledná aktualizácia 03.02.2016

  Mapa

kontaktujte nás

tip na osobnost