sk  |  en
Streda | 22.03.2023, 16:00 | meniny: Beňadik; zajtra: Adrián
  • | Medzinárodný deň tuleňov

    Medzinárodný deň tuleňov pripomína od roku 1982. V tento deň mnohé mestá, zoologické záhrady a akvária organizujú špeciálne programy, činnosti a demonštrácie s cieľom upozorniť na krutosť lovu tuleňov. Tieto protesty vychádzajú z presvedčenia, že ročné zabitie tuleňov v Kanade je brutálne a zbytočné. Výsledkom rastúceho medzinárodného odporu je zákaz obchodu s výrobkami z tuleňov v mnohých krajinách.

  • | Medzinárodný deň vystrájania, huncútstiev a samopašnosti

    Medzinárodný deň vystrájania, huncútstiev a samopašnosti

  • | Svetový deň vody

    OSN, iniciovaný v 1992 na Konferencii OSN o životnom prostredí v Riu de Janeiro, oslavuje sa od 1993

Milan Ištván: Teším sa na darčeky a oddych s rodinou

18.12.2005 | Vianočná atmosféra k nám zavítala konečne aj v podobe snehovej nádielky. Mnohí už majú nakúpené darčeky a teraz už len trpezlivo čakajú na Vianoce. Ako ich prežíva rodina riaditeľa Partnerstiev pre prosperitu, Milana Ištvána?

Ako prežívate toto predvianočné obdobie plné zhonu?
Zhon je otázka organizácie práce. Netvrdím, že roboty nebolo veľa, ale dalo sa to zvládnuť. Takže prežíval som toto obdobie v normále, ale tešil som sa samozrejme na oddych s rodinou počas vianočných sviatkov a na darčeky, ktoré dostanem. (Celý rok som bol dufam dobrý…)

Spomínate si na Vianoce, ktoré sa Vám uchovali v pamäti dodnes?
Najkrajšie Vianoce boli zrejme pred štyrmi rokmi, keď sme mali pod stromčekom našu dcéru Adrianu. A odvtedy sa všetko točí najmä okolo nej… Je to super zábava! Človek má teraz iné životné priority.

Považujete Vianoce naozaj za sviatky pokoja a radosti? V poslednom čase totiž ten pokoj z nich akosi vymizol.
U mňa sú myslím stále sviatkom pokoja. Mam čas si oddýchnuť, pouvažovať v kľude, aký rok máme za sebou a pripraviť sa na ďalší rok. Život ide ďalej a treba ho žiť naplno!

Ste zástancom tradičných vianočných zvykov alebo sa radíte skôr k
experimentátorom?

Mam radšej tradičné zvyky a najmä tradičné jedlá. Plus dobrú knihu, napríklad detektívku, a veľa veľa snehu na sánkovania (a sme zasa pri našej dcére Adrianke… Dúfam, že sa bude dať sánkovať najmä v Krupine, kde sa jej bude venovať môj otec…)

Dostali ste niekedy darček, po ktorom ste veľmi túžili, a potom ste
zistili, že je úplne nepotrebný?

Asi áno, zrejme to bolo pár svetrov v detstve, ale moja mama by asi s touto odpoveďou nesúhlasila. Ostatné roky dostávam iba darčeky, ktoré sú potrebné a na všetky sa veľmi teším!

Jaroslava Milčíková

najčítanejšie aktuality

kontaktujte nás

tip na osobnost