sk  |  en
Nedeľa | 20.10.2019, 23:37 | meniny: Vendelín; zajtra: Uršuľa
  • | Stredoeurópsky deň stromov

    Deň stromov sa oslavuje od roku 1872. Slovensko patrí medzi najlesnatejšie krajiny v Európe a pýši sa tak až 41-% zalesnenosťou. Cieľom tohto dňa je podporiť záujem verejnosti o lesnícku problematiku, sprostredkovať jej históriu i súčasnosť, poslanie, význam a nenahraditeľnosť. Zámerom je, aby si ľudia uvedomili estetickú, psychologickú a hospodársku hodnotu stromov a podporili tak tento deň zasadením nového.

  • | Svetový deň osteoporózy

    Svetový deň osteoporózy sa pripomína od roku 1997 a je podporovaný WHO a Medzinárodnou nadáciou osteoporózy (IOF). Osteoporóza je ochorenie, pri ktorom dochádza k rednutiu kostí. Kosti sa tak stávajú krehkejšími a náchylnejšími na zlomeniny. Tento deň je príležitosťou na informovanie a vzdelávanie verejnosti o osteoporóze, jej prevencii a o úlohe vápnika a vitamínu D a ich odporúčaných denných dávkach.

doplňte alebo opravte informácie

doc. JUDr. Jozef Moravčík CSc. ( 74 r.)

predseda vlády SR v roku 1994, minister zahraničných vecí ČSFR v roku 1992

Kategória: vláda

* 19.03.1945 Očová v okrese Zvolen

Slovensko

0

domovský štát Slovensko

pohlavie muž

znamenie ryby

čínske znamenie kohút

jubileum od narodenia 74 r.

 

všeobecné informácie

je slovenský politik, bývalý primátor Bratislavy, od 16. marca 1994 do 13. decembra 1994 bol predseda vlády Slovenskej republiky.

 

vzdelanie a pôsobenie

-
Študoval na Právnickej fakulte Univerzity Karlovy v Prahe
-
Právnickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave.
Krátky čas pracoval na Vysokej škole ekonomickej a v Chemapole Bratislava.
1972-1985
Na Právnickej fakulte UK pôsobil od roku 1972 ako odborný asistent, od roku 1985 ako docent v oblasti hospodárskeho práva.
1985-1990
bol vedúci katedry hospodárskeho práva a úsekových ekonomík UK v Bratislave.
od januára 1990-1191
bol dekan Právnickej fakulty UK.

 

Ocenenia:

Majster ľudovej umeleckej výroby

2012, za zachovávanie výroby tradičných úžitkových predmetov zo slamy

 

ostatné informácie

1994-1998
poslanec Národnej rady za Demokratickú úniu
od 16. marca do 13. decembra 1994
predseda vlády
od 19. marca 1993 do 14. marca 1994
minister zahraničných vecí
od 1. januára 1993
poradca premiéra Vladimíra Mečiara pre legislatívne otázky
od 2. júla do 31. decembra 1992 minister
minister zahraničných vecí ČSFR a člen Rady obrany štátu
od 6. júna do 31. decembra 1992
poslanec Snemovne ľudu Federálneho zhromaždenia ČSFR za Hnutie za demokratické Slovensko (HZDS)
od 25. januára 1991
poslanec Slovenskej národnej rady za Verejnosť proti násiliu
zdroj: Ministerstvo zahraničných vecí ČR, týždenník Slovo
posledná aktualizácia 15.06.2016

  Mapa

kontaktujte nás

tip na osobnost